זר כלה בראשון לציון

זר כלה בראשון לציון – במשתלה בראשון לציון

מכירים עיר ענקית במרכז ישראל, בת מאות אלפי תושבים, שאינה תל אביב? עיר שהופכת למעצמה של תרבות, ספורט וחברה? עיר משוכללת, מודרנית ומתפתחת?.
כן, אנו מדברים על ראשון לציון, או, כפי שמקובל לקרוא לה זר כלה במרכז, ראשון. יש לה קבוצת כדורסל בליגת העל הישראלית, שהגיעה לחצי גמר הפלייאוף בשנת 2010-2011, יש לה קבוצת כדורגל בליגת העל ובכדוריד היא נחשבת לאימפריה הגדולה מכולן, עם שתי קבוצות המחלקות ביניהן את מירב התארים בעשרות השנים האחרונות, כך שמדובר על פנינה לא קטנה בתוך מגוון הערים והיישובים העירוניים במדינתנו.

ידוע לכל כי תחום נוסף שראשון לציון מפורסמת וידועה בו הוא הכרמים, הגפנים והיינות שלה, וככזו אין זה מפתיע לגלות כי כל מה שקשור לפריחה, לצמיחה וללבלוב נחשב לבון טון ולבעל חשיבות מהותית לכל תושבי העיר וכל משתלה בראשון לציון היא עולם ומלואו של יופי, נוי וחיזיון מרהיב.
בכלל, אם נחשוב מעט על המילה הזו, "משתלה", הרי שבחובה מסתתרת אמנות אמיתית, מרחיבת עיניים ולב ובעיקר, יפהפייה.
זרי הפרחים, הפקעות והשתילים הנמצאים בכל משתלה ובכל חנות פרחים, ובודאי אם עסקינן במשתלה בראשון לציון, שם הפכו המשתלות וחנויות הפרחים לשם דבר שאליו נוהרים מכל קצוות הארץ, זה מכבר הפכו להרבה יותר מסתם ורדים או חבצלות מאוגדים בנייר סלוטייפ ועטופים בצלופן שקוף, אלא דקורציות ועיצובים מרהיבי עין ועוצרי נשימה של זנים מיוחדים של פקעות, שתילים וצמחים ישראליים וכאלו מתוצרת חוץ.

זר כלה בראשון לציון
זר כלה בראשון לציון

זר כלה בראשון לציון מה חשוב לדעת ?

משתלה בראשון לציון מבטיחה למבקרים ולרוכשים את מיטב התוצרת ואת מוצרי הפרימיום האיכותיים ביותר לכל מטרה שאליה תרצו להגיע ולכל תוצאה שאותה תרצו לקבל, בין אם מדובר על הפרחת גינה ביתית או על חידוש השתילים באדנית שעל אדן החלון.
כחלק מהרצון לשמור על היותה של ראשון לציון עיר מובילה בכל הנוגע לאיכות הסביבה, איכות האוויר והפיתוח בר הקיימא, החליטה משתלה בראשון לציון להעניק לכם, הקוראים, מספר טיפים והמלצות לתכנון, ניהול וטיפוח גינות מרהיבות בביתכם הפרטי או בבניין המגורים, להנאתכם ולהנאת הסובבים אתכם. ולכם לא יוותר אלא להתרווח לאחור, לדמיין עצמכם עם כובע קש גדול, מגרפה ומעדר, לקחת עט ונייר ולהתחיל להפריח את השממה.

העצה הראשונה לגנן המתחיל היא, כמו בכל תהליך של בניית קונסטרוקציה חדשה, תכנון מראש של גודל הגינה, מרכיביה והתאמתם לאקלים ולמזג האוויר באזור הספציפי.
הרבה מאוד עוגמת נפש יכולה להיווצר משאיפה להצמיח ולטפח זן מסוים של צמח אהוד במיוחד ולגלות, לאחר תקופה לא ארוכה, אך גם לא מבוטלת, כי הוא אינו יכול להתפתח באזור גשום או באזור צחיח או ללא מידה ספציפית של לחות. באותה המידה, חלק מאותו תכנון מוקדם צריך לכלול היכרות עם סוגי הצמחים השונים מבחינת זהות והבדלים ביניהם. לשם ההמחשה, צמחיה שדורשת השקיה מרובה וקרקע לחה לא תוכל לגדול בצמוד לצמחיה הדורשת קרקע צחיחה ומעט מים. לכלמשתלה בראשון לציון יש יועצים ומומחי עיצוב גינות היכולים להיפגש, לייעץ ולסייע לכל אחד ואחת באשר לתכנון הנכון ולדגשים הנכונים להקמת גינה אטרקטיבית .

איזה המלצות יש לבדוק ?

המלצה נוספת, במיוחד לאור המצב הכלכלי הלא פשוט השורה על מדינת ישראל ועל הכלכלה העולמית בכלל, היא לבנות את הגינה היפה ביותר במחיר המינימאלי ביותר.
עליכם לזכור כי הצמחים הם בעלי צרכים אלמנטאריים של מזון ושל שתיה, של חום ואהבה, ותו לא.
ישנם צמחים שחייבים השקיה מרובה ודשן רב לשם גדילתם, והם, מן הסתם, יקרים יותר בתחזוקה השוטפת שלהם לאורך זמן, וישנם צמחים מדהימים המסתפקים במועט ולא יהפכו את חשבונות המים שלכם לזרע פורענות. שוב, במשתלות רציניות ומקצועיות, כמו משתלה בראשון לציון, יש מדריכי השקיה וטיפוח מנוסים ויעילים אשר ישמחו לענות על כל שאלה, עניין או סוגיה הקשורים לתחום הטיפול הראוי והנכון בכל סוג צמחיה ולכל סוג דשא או משטח ירוק.

אם עוסקים אנו בנושא המים, הרי שהשקיה היא אבן יסוד בניהול גינה מוריקה ומלבלבת ובהשקיה, תמיד יש עדיפות לטפטפות מקצועיות.
עלי הכותרת והגבעול אינם זקוקים למים על מנת להתפתח, אלא אלו השורשים הנמצאים מתחת לאדמה שקובעים האם ישרוד הצמח או שמא ימות וינבל.
רק עם מערכת טפטפות שתותקן בצורה מקצועית ומותאמת לצרכי הקרקע ולמשטח הגינה, תבטיחו כי ההשקיה תהיה נכונה, מדויקת ותגרום ליותר יעילות ולפחות בזבוז מים מיותר.

טיפים בנושא זר כלה בראשון לציון

טיפ אחרון, אך חשוב לא פחות מהשאר, הוא לא להשקות את הגינה בשעות חמות מדי בשל התאיידות המים באוויר ובקרקע.
השקיה בשעות הבוקר המאוחרות או הצהריים לא תצליח לספק לצמחיה את כמות המים המספיקה לה או, לחילופין, תצריך התזת כמות מים גדולה יותר ויקרה יותר. אין ספק כי בישראל בכלל, ובאזור מרכז הארץ, הנוטה להיות חם ומהביל, שם נמצאת העיר ראשון לציון, הדילמה שבין הרצון לבזבז פחות כסף על אנרגיה ותשתיות ובין הרצון לפתח ולטפח גינה ירוקה ומלבלבת היא שאלה מרכזית בנוגע לקבלת החלטה רציונאלית בנושא תכנון, הקמת וניהול גינה פורחת, כפי שמציעה משתלה בראשון לציון, או, מהצד השני, להותיר את החלום בגדר חלום ולהסתפק בטיולים לצפון ולדרום על מנת לצפות במרחבים ירוקים ופורחים. כפי שהראינו, ניתן לנהל גינה פרטית בצורה חסכונית, נכונה ונבונה כך שלא רק שמים לא יתבזבזו ושטחים לא יישארו מנוצלים וחסרי ירק, אלא אפילו להפוך את הגינה למוקד של חיסכון כלכלי ושל סיוע לאיכות האוויר והסביבה בעזרת גידולים מתאימים, השקיה מתאימה לכל גידול והפנמה של כללי העשה ואל תעשה אותם תיארנו לעיל ואותם ניתן לקבל בכל ביקור באחת מעשרות משתלות בראשון לציון.

לסיכום, בכדי להפוך את אחת הערים היפות והמתקדמות בישראל לגן עדן ירוק, צריך כל כך מעט מאמץ וכל כך הרבה רצון להפריח, להצמיח וליהנות ממה שיש לטבע להציע לנו. מהרו והגיעו למשתלה בראשון לציון ותראו שהדשא שלכם ירוק יותר, הרבה יותר.

תקציר מאמר